Krótki profil

FSLogix to wiodąca firma tworząca innowacyjne rozwiązania w zakresie wirtualizacji. Dzięki opracowanemu oprogramowaniu firmy uskuteczniają zarządzanie i przechowywane danych w profilach użytkownika. Mogą zredukować ilość niezbędnego sprzętu sieciowego oraz poświęcić mniej czasu i wysiłków koniecznych do wspierania środowiska wirtualnego i chmury przedsiębiorstwa.  

Kevin Goodman i Randy Cook, założyciele FSLogix to osoby o pozycji ugruntowanej w branży. Startup został oficjalnie zaprezentowany na BitForum w Chicago w 2013 r. Aplikacje oferowane przez firmę mogą być zintegrowane z najpopularniejszymi rozwiązaniami wirtualizacji dostarczanymi przez Microsoft, Citix, VMware czy innych producentów.

Oprogramowanie FSLogix zwyciężyło w kategorii Application and Desktop Virtualization podczas Cytrix Synergy 2015 Awards oraz w CUGC Alumni. Jest także sponsorem pierwszego roku CUGC Alumni programu „Women in Technology Mentoring”.

   

  Kontakt

   +48 12 222 61 01

   kontakt(at)prianto.pl

  FSLogix Full Suite

  Twórcy rozwiązania FSLogix przez wiele lat zmagali się z z problemem zarządzania profilami i aplikacjami. Administratorzy, którzy doświadczyli zarządzania środowiskami Microsoft RDS, VDI (dowolnego dostawcy), wiedzą, że największym wyzwaniem jest utrzymanie bezpieczeństwa i personalizacja wirtualnego PeCeta.

  Rozwiązanie firmy FSLogix pozwala na przygotowanie pojedynczego obrazu systemu, czy też zdalnego pulpitu i dopasowanie dostępnych aplikacji w bezpieczny sposób dla użytkowników, w taki sposób, aby różnicowały się one w zależności od roli użytkownika.

   

  FSLogix Profile Container (jeden z modułów całego pakietu) jest czymś podobnym do Windows User Profile umiejscowionego w pliku VHD lub VHDX. Pomysł podobny do Microsoft User Profile Disks dla RDS, próbuje rozwiązać problemy związane z tradycyjnym podejściem wędrujących profili Windows.

  User Profile Disk w świecie Microsoftu może być zamontowany jedynie jeden raz. Każda kolejna próba skazana jest na niepowodzenie.

  Dzięki opcji dostępnej w FSLogix Profile Container mamy możliwość umieszczania VHD(X) w tym samym czasie na różnych maszynach wirtualnych.

   

  Kolejne wyzwanie to środowiska wieloserwerowe i współpraca z Office 365, ze szczególnym uwzględnieniem Exchange i OneDrive. Przenoszone i indexowane profile użytkowników niestety pociągają za sobą bardzo duże opóźnienia przy uruchamianiu profilu czy aplikacji pocztowej. To właśnie FSLogix potrafi skutecznie zarządzać i przechowywać dane w profilach, w taki sposób, aby zwiększyć wydajność funkcjonowania środowiska w którym porusza się użytkownik.